Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej w Koninie

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu ozonowania klimatyzacji samochodowej. Usługę ozonowania samochodu realizujemy w Starym Mieście. Uprzejmie prosimy o telefoniczne umówienie się na zabieg. Zalecamy wcześniejszą wymianę filtra kabinowego.
Zabieg trwa 30 minut. Koszt zabiegu 50zł.

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej

  • ozonowanie samochodu, odgrzybianie klimatyzacji i kanałów wentylacyjnych,
  • ozonowanie wnętrza pojazdu tj. foteli i tapicerki,
  • usunięcie brzydkich zapachów dymu, potu, zwierząt i innych,
  • usunięcie roztoczy, grzybów, bakterii i wirusów bez użycia środków chemicznych.

Centrum Ozonowania wykorzystuje przemysłowe generatory ozonu o mocy 30 000mg/h – (dla kubatur do 200m3), które dzięki swojej mocy szybko i skutecznie dezynfekują i odgrzybiają układ klimatyzacji oraz wnętrze pojazdu. Urządzeń o tej samej mocy stosujemy do skutecznego odgrzybiania mieszkań, magazynów, zakładów produkcyjnych. 

Ozon wnika głęboko w włókna tapicerki (fotele, dywaniki, podsufitka), dzięki temu czyści i dezynfekuje od środka. Bez użycia chemii – najbezpieczniejsza metoda dezynfekcji i odgrzybiania. Ozon, w przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza, nie maskuje zapachów ale fizycznie je usuwa.

odgrzybianie klimatyzacji samochodu
Odgrzybianie klimatyzacji

Układ klimatyzacji, a w szczególności parownik to miejsce idealne dla rozwoju grzybów i bakterii, które są zagrożeniem dla zdrowia dzieci i dorosłych. Winna temu jest wilgoć gromadząca się na parowniku, która powstaje w wyniku skraplania się pary wodnej oraz braku światła. Efektem tego jest brzydki zapach wydobywający się z układu wentylacji, najbardziej wyczuwalny przy włączaniu klimatyzacji.

UWAGA! Brzydki zapach wydobywający się z wentylacji może być przyczyną reakcji alergicznych i chorobowych! Zabieg ozonowania powinno się stosować min 1 w roku.

Ozonowanie szczególnie polecamy osobom, które:

  • w aucie lub po pobycie w nim odczuwają objawy: kichania, łzawienia, kaszlu lub inne reakcje alergiczne,
  • osobom z wrażliwymi drogami oddechowymi lub skłonnościami do alergii,
  • osobom przewożącym zwierzęta w aucie,
  • osobom, które palą papierosy w aucie,
  • osobom, które używają auta i klimatyzacji sporadycznie ( np. auto parkowane na zewnątrz lub w wilgotnym garażu).