Osuszanie wylewki

Potrzebujesz osuszanie wylewki? Zadzwoń pod numer 512 505 510 i dowiedz się jak możesz szybko i skutecznie przeprowadzić osuszanie posadzki.

Osuszanie w niskich temperaturach – osuszanie adsorpcyjne – tutaj znajdziesz informacje jak suszyć ściany, sufity i podłogi w niskich temperaturach.

Poniżej znajdują się informacje technologiczne dotyczące osuszania wylewek, posadzek i podłóg w pomieszczeniu.

Osuszanie wylewki z wilgoci technologicznej

Podczas robienia wylewek zużywane się bardzo duże ilości wody. w procesie wytwarzania betonu. Odparowanie wody z posadzki jest procesem który może trwać nawet kilka miesięcy. Kolejne prace wykonawcze, takie jak kładzenie parkietów, malowanie, układanie kafelków, muszą być na czas schnięcia odłożone. Nie każdy inwestor może sobie pozwolić sobie na trwający kilka miesięcy przestój w pracy.

Jak szybko osuszyć wylewki i mokre posadzki?

Wynajem osuszaczy kondensacyjnych jest skutecznym rozwiązaniem, które znacząco przyspiesza tempo osuszania wylewek. Z użyciem osuszacza kondensacyjnego oraz wentylatora osuszenie wylewek jest możliwe nawet w kilkanaście dni. 

Jeden osuszacz też poradzi sobie z osuszeniem pomieszczenia o większej kubaturze, jednak potrzebne będzie wtedy więcej czasu. Optymalnym sprawdzonym w praktyce sposobem osuszania posadzek jest umieszczenie 1 osuszacza w 1 pomieszczeniu. Osuszanie wylewki nie powinno rozpocząć się zbyt szybko po jej wykonaniu. Dlatego dopiero po odczekaniu kilku dni należy rozpocząć osuszanie posadzki. Pozwoli to na przebieg całego procesu osuszania wylewki w odpowiednim tempie: szybko, ale bezpiecznie i bez ryzyka powstania szkód.

Zimą osuszanie wylewki jest utrudnione z uwagi na niskie temperatury panujące w otoczeniu. Jeśli nie posiadamy ogrzewania w pomieszczeniu gdzie będzie osuszana posadzka wówczas proponujemy Państwu 2 rozwiązania tego problemu. Pierwsze to wynajem specjalistycznego osuszacza adsorbcyjnego, który ma doskonałą wydajność osuszania w niskich temperaturach. Osuszacz adsorpcyjny załatwia problem dogrzewania osuszanych pomieszczeń. Drugim rozwiązaniem jest do osuszacza powietrza i wentylatora zastosowanie dodatkowego źródła ciepła np. nagrzewnice elektryczne lub olejowe. Nie proponujemy nagrzewnic gazowych, ponieważ przy spalaniu gazu powstaje para wodna, co wpływa niekorzystnie na proces osuszania. Wydajność klasycznych osuszaczy powietrza dramatycznie maleje jeśli temeratury spadają poniżej 15*C.

Na poniższym wykresie widać, że wydajność osuszacza adsorpcyjnego nie ulega pomniejszeniu wraz ze zmianami temperatur. Natomiast osuszacze kondensacyjne bardzo tracą na wydajności wraz ze spadkiem temperatur. Wykres przedstawia uśrednioną porównawcza analizę wydajności, które charakteryzują obie technologie.

Nagrzewnice są wsparciem dla osuszacza powietrza, jednak nie są go w stanie zastąpić w procesie usuwania wilgoci. Samo ogrzewanie i wietrzenie pomieszczeń jest mało skuteczne i kosztowne.

Nad mokrą wylewką na wysokości około 3 cm utrzymuje się warstwa wilgotnego powietrza wydostającego się z posadzki. Dlatego zawsze przy osuszaniu wylewek warto skorzystać z wentylatora, który podnosi cyrkulację powietrza. Za pomocą wentylatora można rozwiać warstwę wilgotnego powietrza po pomieszczeniu, najlepiej kierując ją w stronę osuszacza. Wtedy wilgotne powietrze szybciej zostanie skroplone przez osuszacz i wróci do ponownego obiegu procesu osuszania.

Wentylator podnosi wydajność osuszacza. Większa cyrkulacja powietrza sprawia, że osuszacz może skroplić więcej wody w krótszym czasie.

Wilgotność posadzki a położenie podłogi z paneli lub desek podłogowych.

Odpowiednia wilgotność podłoża jest głównym warunkiem położenia niektórych typów podłóg takich jak: panele podłogowe lub parkiet drewniany. Producenci paneli i desek drewnianych umieszczają na opakowaniu zalecaną wilgotność, jaką powinno mieć podłoże przed kładzeniem podłogi.

Zbyt wysoka wilgotność wylewki grozi tym, że deski wypaczą się lub powyginają. Mogą też powstać między nimi szpary. Zalecamy aby deski lub panele zostały umieszczone na kilka dni w pomieszczeniu w którym będą kładzione.

Zadzwoń i zamów usługę oszuszanie posadzki lub dowiedz się więcej o wynajmie osuszaczy kondensacyjnych pod numerem telefonu 512 505 510.