Osuszanie posadzki i tynków

Osuszanie posadzki i tynków możemy, jako inwestor wykonać na 2 sposoby.

Osuszanie posadzek i tynków przez wietrzenie


Pierwszym sposobem naturalnym jest osuszanie przez wietrzenie. Ten rodzaj osuszania możemy wykonać na wiosnę i lato, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, a wilgotność powietrza względnie niska. Opady atmosferyczne zwiększają wilgotność powietrza, które jest głównym transporterem wilgoci. W naszym klimacie zdarzają się miesiące deszczowe, a w takiej sytuacji osuszanie przez wietrzenie będzie nieskuteczne.

Bardzo nieefektywne będzie również osuszanie przez wietrzenie w miesiącach zimowych, gdzie temperatura na zewnątrz jest niska. Dlaczego? Ogrzewanie pomieszczeń wewnątrz budynku kosztuje. Mieszkanie o powierzchni 100 m2 posiada około 250 m3 powierzchni w której znajduje się powietrze. To powietrze w ilości 250 m3 trzeba nagrzać, aby tynki i posadzki zaczęły oddawać wilgoć. Gdy już nagrzejemy pomieszczenia, czekamy, aż powietrze nasiąknie wilgocią (mierzymy higrostatem stan wilgoci w powietrzu) po czym całe ciepłe i wilgotne powietrze wypuszczamy za okno. Następnie ten proces powtarzamy kilkukrotnie aż do osiągnięcia zalecań wilgotności ścian. Stosowanie osuszania przez wietrzenie w niesprzyjających warunkach jest procesem drogim i czasochłonnym dlatego wymyślono drugi sposób.

Osuszanie tynków i posadzki – jak osuszyć szybko i skutecznie?

Osuszanie tynków i posadzki na pewno można przeprowadzić szybko i skutecznie. W zależności od sytuacji osuszanie posadzki i tynków można wykonać bardzo tanio, a czasem w porównywalnych kosztach w porównaniu z osuszaniem przez wietrzenie w niekorzystnych warunkach.

Ciekawostka. W Niemczech proces osuszania tynków, posadzek i całego budynku jest jednym z kolejnych procesów budowy.

Osuszanie posadzki i tynków – gdy jest ciepło w pomieszczeniach.

Gdy temperatura w pomieszczeniach jest wysoka np powyżej 20*C, ponieważ mamy sprawne ogrzewanie wewnętrzne albo temperatura na zewnątrz jest wysoka będzie tanio. W takiej sytuacji wystarczy zamówić firmę osuszającą albo samemu wynająć budowlane osuszacze powietrza – u nas możesz zrobić to tutaj.

Ile trwa osuszanie tynków i posadzek?

Ile trwa osuszanie tynków i posadzek? To zależy ile wilgoci mamy w pomieszczeniu. Mało jest wtedy gdy tylko w narożnikach i pojedynczych miejscach widać mokre plamy. Skrajnie dużo jest wtedy gdy woda skrapla się i cieknie po szybach.

Dla mieszkania w bloku może to być w zależności od stopnia zawilgocenia okres wynajmu około tygodnia przy wynajmie 2-4 sztuk. Dla domu o powierzchni około 140 metrów osuszanie możne zająć około 2 tygodnie przy wynajmie 4-6 sztuk osuszaczy powietrza. Super wydajność osuszaczy nie będzie tu miała znaczącego wpływu ponieważ proces wydostawania się wody z materiałów budowlanych do powietrza trwa i znacząco tego nie da się przyspieszyć. Musi być utrzymana niska wilgotność w pomieszczeniach, a pracujący przyzwoity osuszacz poradzi sobie z usunięciem takiej ilości wilgoci.

Powyższe dane o czasie wynajmu osuszczy przytaczamy na podstawie naszego doświadczenia z wynajmu budowlanych osuszaczy powietrza, który prowadzimy od 2012 roku.

Osuszanie – tynki i posadzki – gdy jest zimno.

Zimna temperatura nie sprzyja w sytuacji zastosowania zwykłych metoda osuszania. W takiej sytuacji, gdy w pomieszczeniach jest zimno inwestor mam dwa wyjścia.

Najpierw nagrzej potem osuszaj tynki i posadzki

Logicznym rozwiązanie problemu jest nagrzanie pomieszczenia do 20-30*C. Jeśli nie posiadamy centralnego ogrzewania to możemy to zrobić za pomocą innych metod. Można wynająć nagrzewnice. Wynajem nagrzewnic zwiększa koszt osuszania. Koszt wynajmu plus energia lub opał. Odradzamy wynajem nagrzewnic gazowych, ponieważ produktem ubocznym spalania gazu jest woda i co do zasady jest to niekorzystne przy osuszaniu. Nie zawsze istnieje możliwość zainstalowania zewnętrznego systemu nagrzewającego – bezpieczniki energetyczne, bezpieczeństwo, wentylacja, koszty.
Z uwagi na to wymyślono skuteczny sposób osuszania w niskich temperaturach.

Osuszanie tynków i posadzek w niskich temperaturach

Jak osuszać w niskich temperaturach, gdy jest zimno? Osuszacz adsorpcyjny jest sprzętem, dzięki któremu osuszysz zimne tynki i posadzki. W swojej charakterystyce pracy taki osuszacz ma niemalże niezmienną wydajność osuszania w przedziale temperatur 1-30*C. Jest to droższy i delikatniejszy sprzęt co za tym idzie wynajem osuszacza również kosztuje trochę więcej. Natomiast to, że nie wymaga on ogrzewania pomieszczeń znacząco rekompensuje te koszty. U nas wynajmiesz taki osuszacz – więcej informacji tutaj.

osuszanie tynków i posadzek w niskich temperaturach gdy jest zimno

Istnieją sytuacje w których osuszanie w zimnych temperaturach jest jedynym skutecznym wyjściem z problemu mokrych tynków i posadzek.

Osuszanie posadzki po zalaniu

Osuszanie posadzki po zalaniu można wykonać na dwa sposoby w zależności od tego w jaki sposób nastąpiła szkoda.

Skorzystaj z polisy ubezpieczeniowej jeśli wystąpiła szkoda i jesteś zmuszony osuszyć posadzkę.

Osuszanie posadzki po zalalaniu – szkoda z zewnątrz

Jeśli zalanie nastąpiło wskutek wydostania się wody w pomieszczeniu, a zamoczeniu uległą zewnętrzna warstwa posadzki (ta warstwa która widzisz) to klasyczne sposoby osuszania będą skuteczne. Osuszanie przez wietrzenie jeśli są ku temu warunki temperaturowe i dużo czasu, ponieważ jest to proces czasochłonny. Uwaga! mogą namnożyć się bakterie, pleśnie i grzyby jeśli wilgotność będzie utrzymywała się długo. Na zakończenie etapu zalecamy ozonowanie. Specjalizujemy się w ozonowaniu od 2012 roku.

Osuszanie posadzki po zalaniu – szkoda wewnątrz

Jeśli zalanie posadzki nastąpiło wewnątrz wówczas postępuje się inaczej.

Najprawdopodobniej jesteś ubezpieczony na wypadek takich zdarzeń. Zalecamy kontakt najpierw z nami a potem z ubezpieczalnią.

Mamy tutaj najprawdopodobniej w wyciekiem z rury, który spowodował zamoczenie wewnętrznej warstwy posadzki oraz zamoczenie warstw izolacji posadzki. Klasyczne osuszanie nie będzie skuteczne. Pozostawienie mokrych warstw bez osuszenia spowoduje rozwój bakterii namnożenie się pleśni i grzybów oraz utratę właściwości izolacyjnych posadzki. Innymi słowy będzie drożej za ogrzewanie. Proces schnięcia samoczynnego może trwać kilka lat i jest objęty ryzykiem dla inwestora. Co zrobić po zalaniu posadzki?

Firma osuszająca posadzki po zalaniu

Zadzwoń do nas. Doradzimy. Pomożemy. Usuniemy wilgoć z posadzki. Nie ma tutaj innego rozwiązania. Osuszanie warstw izolacyjnych posadzki to bardzo specjalistyczna usługa, która wymaga sporej ilości dedykowanego sprzętu i akcesoriów, znajomości jego obsługi i doświadczenia. Nie jest to usługa, którą można nazwać tanią i nie trwa ona krótko. Czas realizacji takich usług zwykle nie jest krótszy niż 2 tygodnie.

Jako poważna firma gwarantujemy, że zostaniesz rzetelnie przeprowadzony przez cały proces osuszania posadzek. Od kosztorysu przez osuszanie do suchej posadzki.

Gdzie realizujemy osuszanie posadzek i tynków?

Usługi samodzielnego osuszania posadzek i tynków po zalaniu oraz z wilgoci technologicznej realizujemy w miastach poniżej i ich okolicach:

Konin, Kalisz, Ostrów Wlkp.,Września, Inowrocław, Koło, Kutno – skuteczne osuszanie posadzek i tynków.