Osuszanie adsorpcyjne

Potrzebujesz wynająć osuszacz adsorpcyjny?

Osuszanie w niskich temperaturach

Osuszanie w niskich temperaturach wymaga zastosowania specjalnie przystosowanego osuszacza – adsorpcyjnego. Osuszacz jest zbudowany w taki sposób, że jest tak samo wydajny przy niskich i wysokich temperaturach w pomieszczeniu.

Metoda osuszania adsorpcyjnego oparta jest na znanej zasadzie fizycznej – „suche powietrze osusza”. W tej metodzie stosowany jest środek sorpcyjny, będący integralną częścią rotora o bardzo dużej powierzchni wymiany wilgoci. Osuszanie przebiega dzięki wymianie wilgoci zawartej w powietrzu przepływającym przez obracający się rotor. Wilgoć pochłaniana jest przez absorbent, nad którym panuje bardzo niskie ciśnienie cząstkowe pary wodnej i jest odprowadzana na zewnątrz przez gorące powietrze przepływające w przeciwnym kierunku.

osuszanie adsorpcyjne w niskich temperaturach
Świadczymy wynajem osuszaczy adsorpcyjnych

Osuszacze absorpcyjne umożliwiają doprowadzenie ciepłego i suchego powietrza do trudno dostępnych miejsc w których znajduje się wilgoć np. ścian wielowarstwowych, stropów i podłóg bez konieczności rozbierania fragmentów konstrukcji budynków.

Osuszacze adsorpcyjne cechuje stała wydajność w bardzo szerokim zakresie wilgotności i temperatur (patrz wykres poniżej). Oznacza to, że dobrze pracują w pomieszczeniach chłodnych jak i ciepłych. Mogą pracować zarówno w bardzo wilgotnych miejscach jak i tam gdzie wilgotność wynosi poniżej 30%. Świetnie sprawdzają się w zimnych zawilgoconych piwnicach – działają nawet w temperaturze 1°C!

Na wykresie widać, że osuszacz adsorpcyjny ma taką samą wydajność w przedziale temperatur 1 – 30*C

UWAGA! Zapylenie w pomieszczeniu może doprowadzić do uszkodzenia rotora w osuszaczu adsorpcyjnym.
Zalecamy odkurzenie pomieszczenia przed osuszaniem.