Potrzebujesz osuszanie mieszkania lub osuszanie pomieszczenia? Zadzwoń pod numer telefonu 512 505 510. Doradzimy i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie.
Cennik wynajmu urządzeń tutaj.
Osuszamy szybko i skutecznie gipsy, tynki, świeżo położone wylewki i mokre ściany. Zapewniamy odpowiednią konfigurację sprzętu, transport, pomiar wilgotności przed i po zakończeniu prac profesjonalnymi miernikami wilgotności. Dołącz do grona setek zadowolonych klientów, nasze osuszacze działają skutecznie w 100%. Zapewniamy kompleksową usługę i profesjonalny dobór metody osuszania do danego przypadku.
Woda to substancja która bardzo łatwo zmienia stan skupienia i jest bardzo mobilna. Te cechy sprawiają, że woda szybko wnika w przegrody i penetruje budynki. Raz jest widzialna w postaci cieczy, aby po chwili stać się niewidzialną parą, a wkrótce ponownie cieczą lub lodem. Wycieki wody z instalacji, prace remontowe i budowlane, zalania, wymagają dokładnego zabezpieczenia budynku, mieszkania lub pomieszczania przed wilgocią posadzek, ścian, fundamentów i stropów.
- Zjawisko wychłodzenia ścian w strefach mostków cieplnych – w sytuacji słabości izolacji termicznej ścian – może generować intensywną kondensację pary wodnej, w tym w głębi tynków i ścian.
- Malowanie ścian oraz nakładanie tynków czy gładzi gipsowych zawierają w swojej masie duże ilości wody. Wcześniejsze wyszuszenie ścian zapewni lepszą trwałość i mniejsze nakłady pracy przy obróbce tynków i malowaniu.
Nadmierna wilgotność warstw posadzki / podłogi powoduje podciąganie kapilarne wody do ścian. Rezultatem jest nie tylko niszczenie struktury tynków i konstrukcji, ale rozwój grzybów, pleśni, bakterii i wirusów. Wpływa to na powstanie silnych czynników chorobotwórczych i dyskomfortu użytkowników oraz awarie sieci elektrycznej i sprzętu elektronicznego
Metody: osuszanie pomieszczeń
- Osuszanie kondensacyjne
- Osuszanie adsorpcyjne
(w niskich temperaturach) - Ogrzewanie np. nagrzewnicami
- Osuszanie podposadzkowe
- Osuszanie mikrofalami
W jakich miejscach stosować osuszanie?
- Budynki będące w trakcie prac remontowo-budowlanych oraz budynki nowe, które często oddane są do użytku w stanie wysokiego zawilgocenia,
- Obiekty zawilgocone w skutek działania warunków atmosferycznych,
- Budynki zalane w wyniku awarii instalacji wodnych,
- Pomieszczenia archiwalne i biblioteki,
- Biura, pokoje, sklepy, piwnice i wszelkie inne wnętrza narażone na wilgoć
Zalety i korzyści jakie daje osuszanie:
- Przede wszystkim: skrócenie czasu schnięcia tynków, gipsów i wylewek, itp. co przyczynia się do znacznego przyspieszenia prac remontowo-budowlanych, skrócenia czasu budowy oraz daje możliwość lepszego rozplanowania prac, bez zbędnych przestojów.
- W szczególności: osuszanie przed wyłożeniem podłogi (parkietów, desek czy paneli) – naturalne schnięcie może trwać nawet kilka do kilkunastu tygodni – jest to spore opóźnienie w pracach wykończeniowych, a położenie podłogi na niewystarczająco suchą nawierzchnie może skutkować zniszczeniem nowej posadzki (pęcznienie – wilgoć z wylewki wchłaniana jest przez drewno, zerwanie warstwy z klejem, odbarwienia, itp).
- Po zalaniach – minimalizacja szkody – im szybciej zaczniemy osuszać po zalaniu, tym mniejsze będą straty i zakres prac naprawczych.
- Niedopuszczenie do rozwoju pleśni i grzybów, których kolonie rozwijają się już po 24 godzinach od zalania, a pierwszym ich objawem jest zapach stęchlizny. Jeśli osuszanie nastąpi zbyt późno, w celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu oraz pozbycia się grzybów i pleśni polecamy ozonowanie pomieszczeń.
- Poprawa komfortu życia – doprowadzenie do właściwej wilgotności powietrza, co może mieć wpływ na oddychanie i stan zdrowia.
- Osuszanie murów wpływa nie tylko na zwiększenie komfortu mieszkańców budynku, lecz także pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Wilgotne mury są bowiem o wiele chłodniejsze i trudniej jest je ogrzać, mokra ściana powoduje utratę izolacyjności cieplnej.