Mycie kostki brukowej Warszawa

Mycie kostki brukowej Warszawa – Firma zajmuje się myciem kostki brukowej w Warszawie. Świadczymy usługi od 2012 roku dla klientów indywidualnych i przemysłowych. Posiadane urządzenia umożliwiają nam wykonanie prac takich jak: mycie kostki brukowej, mycie elewacji, mycie dachów oraz hal i zakładów z doskonałym efektem w rozsądnych cenach. Wszystkie nasze usługi mycia ciśnieniowego objęte są ubezpieczeniem OC.

 Mycie kostki brukowej Warszawa i okolice:mycie kostki brukowej warszawa

 1. Mycie kostki brukowej Warszawa
 2. Mycie kostki betonowej Warszawa
 3. Mycie kostki Polbruk
 4. Mycie kostki Pozbruk
 5. Mycie kostki Bauma
 6. Mycie kamienia naturalnego
 7. Mycie klinkieru Warszawa
 8. Mycie piaskowca Warszawa
 9. Mycie płyt gresowych
 10. Mycie granitu Warszawa

Mycie ciśnieniowe kostki brukowej – zabrudzenia:czyszczenie kostki brukowej warszawa

 • z mchu
 • traw i porostów
 • zabrudzeń atmosferycznych
 • zabrudzeń błotnych
 • ślady po oponach samochodowych
 • plamy po oleju silnikowym
 • tłuste plamy
 • zabrudzenia z różnego rodzaju farb
 • zabrudzenia budowlane
 • plamy z rdzy
 • plamy ropopochodne
 • sadze
 • pleśnie
 • białe wykwity

Mycie kostki brukowej Warszawa – cena za m2:

Mycie kostki brukowej Warszawa
Zabrudzenia biologiczne oraz z mchu i porostów wraz z usunięciem wypłuczynod 10zł/m2
Kostka szorstka (uszlachetniana) lub mech wżarty głęboko w strukture kostkiod 10zł/m2
Mocna chemia „
Zabrudzenia tłuszczowe, oleiste, odplamianieod 20zł/m2
Dojazd – Warszawa i mazowieckie.50zł

Czynniki wpływające na ceny mycia kostki brukowej:

– ilość powierzchni kostki brukowej,
– typ zabrudzeń kostki brukowej: mchy, porosty, pleśń, kurz, zabrudzenia smoliste, oleiste,
– rodzaj kostki brukowej,
– charakterystyka terenu na którym znajduje się kostka brukowa.
– inne utrudnienia techniczne (dostęp do wody, instalacji elektrycznej, zabezpieczenie terenu),
– indywidualne potrzeby i oczekiwania inwestora.

Dlaczego warto czyścić kostkę brukową

Kostka brukowa jest materiałem chłonnym. Wraz z wodą do kostki brukowej wnikają różne zanieczyszczenia takie jak: mech, błoto, pleśnie, sadze, odchody zwierząt. Kostkę brukową przerastają trawy i porosty, ponadto działalność ludzka przyczynia się do powstawania wielu zabrudzeń. Ślady opon, plamy po oleju, plamy tłuszczowe i ropopochodne, zabrudzenia budowlane np. plamy po cemencie i farbach. Ponadto, nawozy stosowane do trawników zawierają związki mineralne, które są przyczyną odbarwień kostki brukowej. Ponadto woda służąca do podlewań, która zawiera żelazo może doprowadzić do przebarwień.

Wszystkie te czynniki powodują, że kostka brukowa, zaczynają wyglądać niekorzystnie. Przyczynia się to nie tylko do walorów estetycznych i funkcjonalnych, ale także psychicznych. Regularne mycie kostki brukowej zapewnia doskonały wygląd i odpowiedni stan wartwy wierzchniej kostki brukowej.

Czyszczenie kostki brukowej: samemu czy profesjonalna firma?

Wielu właścicieli posesji na którch znajduje się już brudna kostka brukowa zadaje sobie pytanie, czy czyszczenie kostki brukowej można przeprowadzić samodzielnie? W większych miastach, jak Warszawa, jest szeroki wybór sprzętu do samodzielnego domowego czyszczenia kostki brukowej. Tak jest w teorii, praktyka często pokazuje inaczej – oto dlaczego mycie kostki brukowej warto powierzyć profesjonalistą.

Sprzęt do mycia kostki brukowej

mycie kostki brukowej w warszawieMyjki ciśnieniowe dostępne w sklepach nie nadają się do silnie zabrudzonej kostki brukowej. Wydajność pomp ciśnieniowych jest zbyt mała. Myjka marketowa waży kilka kilogramów, myjki profesjonalne ważą ponad 200kg. Mycie ciśnieniowe za pomocą pistoletu kostka po kostce to prawdziwa błotna udręka. Mycie zabrudzonej kostki brukowej za pomocą przystawki do marketowej myjki jest złym rozwiązaniem. Ciśnienie i ilość wody generowana przez małą pompę dzielone jest na dwa strumienie przez co zmniejsza się siła czyszcząca. Tylko wybitnie mocne przemysłowe urządzenia są w stanie w ten sposób, szybko i skutecznie wykonać mycie kostki brukowej.

Marketowe myjki ciśnieniowe nadają się do bieżącego płukania kostki brukowej, zmywania piasku lub mycia samochodu. Przemysłowe urządzenia ciśnieniowe dysponują niebezpieczną siłą czyszczącą strumienia, która zapewnia szybkość działania i odpowiednią jakość czyszczenia.

Czas mycia kostki brukowej

Mycie kostki brukowej jest czasochłonne. Profesjonalna firma czyszcząca dysponująca zaawansowanym sprzętem myjącym, doświadczeniem i niezbędną wiedzą, przeprowadzi proces czyszczenia kostki brukowej bardzo sprawnie. Ma to znaczenie szczególnie, gdy mówimy o biurowcach i budynkach użyteczności publicznej w mieście takim jak Warszawa. Do obsługi dużych powierzchni niezbędne są odpowiednie urządzenia i akcesoria, a takze doświadczenie w obsłudze dużych realizacji. Pojedyńcza ekipa Brudtechu podczas jednego dnia pracy jest w stanie wyczyścić kostkę brukową nawet na powierzchni 700 -1200 m2.

Wiedza i doświadczenie

Wiedza i doświadczenie jest nie mniej ważne jak odpowiedni sprzęt do mycia. Brak doświadczenia może skutkować zabrudzeniem lub zniszczeniem innych powierzchni posesji (okna, elewacja, dach, samochody). Powolny czas realizacji lub podwójna ilośś pracy, która nagromadzi się podczas nieumiejętnego wykonywania czynności.

Wiedza w zakresie usuwania różnego rodzaju plam na różnych podłożach jest kluczowa podczas doboru środków chemicznych. Nieumiejętne dobranie środków chemicznych często doprowadza do odbarwienia i uszkodzenia powierzchni kostki brukowej. Usunięcie plam często okazuje się nieskuteczne marketową chemią, która kosztuje niemało.

Pracownicy firmy wyposażeni są w bogatą palete chemii czyszczącej oraz budowlanej. Chemia, którą posiadamy sprawdza sie w codziennej pracy podczas czyszczenia kostki brukowej z najcięższych zabrudzeń.

Finanse: koszty mycia kostki brukowej

Czy taniej jest umyć kostkę samemu czy zapłacić za usługę firmie czyszczącej?

Przy dużych powierzchniach o małych zabrudzeniach samodzielne mycie kostki brukowej może okazać się bardziej opłacalne. Warunkiem jest to, że czyszczenie zostanie wykonane szybko, skutecznie i bez szkód. Gdy posiadamy sprawną maszynę ciśnieniową dobrej jakości, trochę wiedzy o czyszczeniu, odpowiednie środki chemiczne – można zaczynać. Dużo czasu i upór w dążeniu do celu, wystarczy aby zacząć czyścić kostkę brukową samemu.

Tyle teorii, a praktyka pokazuje nam, że często właścicie posesji zrezygnowali w samodzielnego mycia kostki brukowej w trakcie, nawet tych niewielkich powierzchni do 200m2. Tego typu praca należy do tych cięższych, jest brudna i mokra. Koszty zakupu urzadzenia marketowego wahają sie w pobliżu 2000zł, koszty chemii 100zł, koszty przedłużaczy energii i przewodów wodnych 200zł. Uważamy, że warto mieć taki domowy zestaw do regularnego płukania kostki brukowej z bieżących zanieczyszczeń, celem przedłużenia jest czystości w przyszłości. Profesjonalne mycie kostki brukowej wymaga odpowiednich urządzeń.

Ceny mycia kostki brukowej są na bardzo niskim poziomie, a marże generowane przez firmy w tej branży są niewielkie. Dla powyższego przykładu cena mycia kostki brukowej powinna wynieść od 1050 do 1500zł.

Ryzyko podczas mycia kostki brukowej

Podczas każdych prac istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu lub mieniu. Nie inaczej jest podczas mycia i czyszczenia kostki brukowej. Bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia oraz przy braku dopowiedniej wiedzy z zakresu wykonywania usługi musimy być świadomi ryzyk jakie występują w tej pracy.

Ryzyko uszkodzenia wzroku podczas mycia kostki brukowej

Gdy nie posiadasz odpowiedniej przystawki (bębna) – urządzenia do mycia kostki brukowej, w którym zostaną wypłuczyny, prawdopodobnie będziesz myć kostkę brukową za pomocą pistoletu wysokociśnieniowego. Jesteś wtedy narażony na nieustanne niespodziewane odpryski wody, piasku i błota – bardzo często w oczy. Przygotuj się na pracę z piaskiem w oczach, jeśli odpowiednio nie zabezpieczych ich okularami ochronnymi.

Ryzyko uszkodzenia mienia w trakcie czyszczenia kostki brukowej

Odpryski piasku, błota i wody mogą zniszczyć elementy otoczenia np. elewacja, roślinność, lakier samochodów. Nieumiejętne kierowanie strumieniem wody może spowodować uszczerbek na mieniu. Często zdarzają się dogłębnie wypłukane fugi. Gdy to się stanie zalecamy uzupełnienie fug piaskiem płukanym lub kwarcem.

Pozostałe ryzyka podczas mycia kostki brukowej

Każda aktywność wykonywana szczególnie po raz pierwszy jest obarczona różnymi ryzykami, których wszystkich nie sposób wymienić. Zalecamy dużą ostrożność podczas prac. Nasza firma pomimo dużego doświadczenia w wykonywaniu prac czyszczących dobrowolnie korzysta z ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie jest na wypadek ryzyk jakie występują podczas codziennej pracy usług mycia wysokociśnieniowego kostki brukowej.

Skorzystaj z profesjonalnej usługi czyszczenie kostki brukowej w Warszawie!

Typowe zabrudzenia przy myciu kostki brukowej

Biały nalot “wykwity” na kostce brukowej

Białe naloty są częścią naturalnego dojrzewania betonu, które z biegiem czasu same znikają. Celem wcześniejszego usunięcia białych nalotów, stosuje się metodę piaskowania na etapie układania nawierzchni. Białe wykwity zostają częściowo usunięte, a z czasem, jeśli podbudowa jest prawidłowo wykonana, znikają bezpowrotnie. W sytuacji gdy wykwit jest intensywny, można użyć odpowiednich środków czyszczących, które powinny wyczyścić białe naloty za pierwszą lub drugą próbą czyszczenia kostki brukowej.

Plamy z tłuszczów na kostce brukowej

Kostka brukowa podczas codziennego użytkowania może zostać zabrudzona tłustymi substancjami, np. tłuszczem z grilla, olejem silnikowym. Rozlanie tłustej cieczy powoduje ciemne plamy na kostce brukowej. Kostka brukowa jest materiałem, który stosunkowo łatwo nasiąką, dlatego też radzimy jak najszybciej uporać się z nimi. Plamy radzimy zalać gorącą wodą i zczyścić lub użyć specjalnych proszków na świeże zabrudzenia. Dostępna jest również marketowa chemia na starsze zabrudzenia, jednakże nie zawsze jest ona wystarczająco skuteczna i może powodować odbarwienia. Innym sposobem na nieusuwalne plamy jest wymiana na nowe kostki.

Mchy i inne porosty

Mech i porosty są zanieczyszczeniami naturalnymi, srodowiskowymi. Najczęściej pojawiają się w miejscach wilgotnych i zacienionych oraz w wyniku braku systematycznej pielęgnacji kostki brukowej. Wiatr oraz koła samochodów również przyczyniają sie do zabrudzeń  i porostu mchów. Zanieczyszczenia w bieżniku opon oraz pyłki i nasiona, które przywiał wiatr osadzając się w fugach pomiędzy kostką brukową przyczyniają się do rozwoju mchów i porostów. Czystą kostkę brukową można wypełnić wysokiej jakości płukanym piaskiem lub kwarcem, który spowolni proces porostu mchów. Można również zastosować chemie przeciw porostą chwastów i traw.

Konserwacja kostki brukowej

Nie są potrzebne specjalistyczne zabiegi aby utrzymać estetyczny wygląd kostki brukowej. Wystarczy w podstawowy sposób  zadbać o stan nawierzchni kostki brukowej. Podstawowymi czynnościami dbania o bruk są systematyczne zamiatanie oraz przepłukiwanie wodą pod ciśnieniem. Bieżąca konserwacja ograniczy zabrudzenia i przedłuży ładny wygląd kostki brukowej. Świeżo położoną kostkę brukową nie należy płukać wodą pod ciśnieniem dopóki wypełnienie fug nie stwardnieje. Ubytki w fugach należy wypełniać wysokiej jakości płukanym piaskiem lub kwarcem.

Mycie kostki brukowej – kontakt Warszawa

Właściciel
tel.+48 512 505 510mycie kostki brukowej

mail: wycena@brudtech.pl
strona firmy: www.brudtech.pl

Facebook / BrudTech
Youtube / BrudTech

NIP: 6652870428


Jeśli szukasz odpowiedzi na poniższe pytania, smiało zadzwoń i zapytaj nas o szczegóły!

Ten wpis został oznaczony: mycie kostki brukowej, Warszawa, firma, czyszczenie kostki brukowej, mycie kostki brukowej z oleju. Mycie kostki brukowej warszawa, sposoby mycia kostki brukowej, profesjonalne mycie ciśnieniowe, usuwanie plam z kostki brukowej.

Działamy na terenie Mazowsza szczególnie Warszawa, Płock, Wyszków, Radom i okolice Warszawy. Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Grójec, Pruszków, Sochaczew, Płock, Płońsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Marki, Legionowo, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Piaseczno, Błonie.