Jaka jest siła ozonu?

Centrum Ozonowania przeprowadza zabiegi bardzo wydajnymi przemysłowymi generatorami ozonu o wydajności 30 000mg/h. Jest to siła pozwalająca 1 urządzeniu wysycić 200m3 pomieszczenia do początku fazy odkażania w zaledwie godzinę! 

Ozon jest niezwykle skuteczny i zwalcza m.in bakterie chorobotwórcze tj. Salmonella, E. Coli, Clostridium, Cryptosporidium , a także unieszkodliwiania spory, cysty i wiele innych mikroorganizmów.

Ozon jest około 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu bakteriobójczym niż chlor.

Ozon to bardzo gwałtowny utleniacz. Minimalnym, progowym stężeniem ozonu od którego zaczyna się dezynfekcja jest wartość 1g ozonu na 10m3 pomieszczenia (0,1 g/m3). Centrum Ozonowania korzysta z generatorów, które są zdolne wytworzyć stężenie 5g/m3 w zależności od warunków. Przy wyliczeniach należy uwzględnić okres połowicznego rozpadu ozonu, a także uwzględnić inne zmienne w zależności od przypadku.

Ozon ulega biodegradacji do czystego tlenu, nie pozostawiając po sobie toksycznych półproduktów rozpadu. Nie skaża środowiska. Centrum Ozonowania stosuje zabiegi ozonowania czyli zabiegi bez użycia chemii, w ofercie posiadamy również chemiczne sposoby dezynfekcji.