Jak zniszczyć zapach papierosów i in.?

Jak zniszczyć zapach nikotyny, zapach po kotach, psach i inne zapachy odzwierzęce, a także zapachy po klejach, farbach i inne trudne zapachy? 

Zapach to związek chemiczny, aby go usunąć należy wywołać reakcję chemiczną neutralizującą ten związek. Odświeżacze ładnie pachną, ale tylko maskują brzydki zapach. Zastanów się, czy lepiej będzie trwale usunąć odór i zyskać dodatkowo natlenienie pomieszczenia i wstępną dezynfekcję.

Często przeszkadza nam zapach papierosów w mieszkaniu lub w samochodzie, czasem mieszkamy po lokatorze, który trzymał w domu zwierzęta i nie przejmował się higieną. Zdarza się, że rozlejemy mleko w samochodzie. Po prostu- mamy kłopot z trudnym zapachem i szukamy sposobu, żeby się go pozbyć. Metodą ozonowania jesteśmy w stanie usunąć najtrudniejsze zapachy. Zaletą jest usunięcie zapachu, a nie zamaskowanie.

 • po farbach i klejach
 • paliwie
 • po pożarze
 • zapachu stęchlizny
 • rozkładu substancji organicznych min. kadaweryny
 • nikotyny
 • zapachów odzwierzęcych
 • Zapach dymu papierosowego,
  Zawiera m.in.:
  – aceton (rozpuszczalnik, składnik farb i lakierów),
  – amoniak (używany do czyszczenia ubikacji oraz jako składnik wielu nawozów sztucznych),
  – arsen (używany jako trutka na szczury, odpowiedzialny za powstawanie raka skóry, wątroby, przełyku i oskrzeli),
  – butan (gaz występujący w ropie naftowej, używany do wyrobu benzyny oraz kauczuku syntetycznego),
  – cyjanowodór (używany w czasie II wojny światowej przez hitlerowców w komorach gazowych),
  – formaldehyd (używany do konserwacji żab i innych zwierząt, także składnik do produkcji syntetycznych wykładzin i dywanów,)
  – polon (radioaktywny pierwiastek, odkryty przez naszą rodaczkę Marię Skłodowską-Curie, posiadający właściwości rakotwórcze).Związki te w zetknięciu z ozonem rozkładane są na substancje proste, nieszkodliwe, pozbawione duszącej woni. Ozon neutralizuje zapach w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany, tapicerkę samochodu, itp.