Co zyskasz dzięki ozonowaniu?

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Jednak ozonowanie w Polsce to wciąż nowa metoda, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Najczęściej ozon wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozon, jako bardzo silny środek dezynfekujący – 50 razy skuteczniejszy od chloru.

  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów – ozon usuwa dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni,
    zapach kota i psazapach potu, spalenizny
  • sterylizacja – ozonowanie zabija wirusy i bakterie i wywołane tym nieprzyjemne zapachy, na przykład po chorych osobach (grypa)!
  • ozonowanie to usuwanie alergenów – ozon zabija również wszelkiego rodzaju roztocza, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje
  • ozonowanie to dezynsekcja i deratyzacja – ozon chroni przed szkodnikami takimi jak karaluchy, mrówki, mole, komary i gryzonie
  • odgrzybianie klimatyzacji – cząsteczki ozonu w postaci gazowej docierają do najmniejszych zakamarków parownika klimatyzacji usuwając grzyby i drobnoustroje, które są powodem brzydkich zapachów i alergii.
  • ozonowanie odkaża również całe wnętrze samochodu i mieszkaniaOzon wnika głęboko w strukturę materiału, siedzeń, kanap, podsufitki samochodowej, zasłon i innych, utleniając znajdujące się tam bakterie, roztocza i przykre zapachy, których nie można zniszczyć innymi metodami.

Ozonowanie to metoda idealna wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagane są czystość mikrobiologiczna i sterylność. Doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków.